Zapisz się do newslettera!

Dwurzędowy garnitur full canvas

Kwiecień 17, 2017
1 komentarz

Wprowadzamy właśnie reedycję naszego flagowego produktu: garnituru dwurzędowego wykonanego w technologii full canvas.

Początkowo nie planowaliśmy go ponownie udostępniać, ale od końca ostatniej przedsprzedaży, w sierpniu zeszłego roku, otrzymaliśmy wiele maili z prośbami o przywrócenie go do oferty.

Dwurzędowy garnitur z tropikowej tkaniny wełnianej zdobył wiele pozytywnych opinii. Ba, nawet został wybrany produktem roku 2016 przez Michała Kędziorę (autora bloga Mr. Vintage). „Bardzo ładna konstrukcja i tkanina, dopracowane detale oraz brak konkurencji na rodzimym rynku sprawiły, że model ten rozszedł się błyskawicznie i nawet dla znanego blogera (czyt. dla mnie) zabrakło rozmiaru.”

Po takiej rekomendacji nie mogliśmy pozostawiać Klientów w niedosycie. To prawda, że Michałowi, nawet z listy rezerwowej, nie udało się kupić garnituru. Teraz ma drugą szansę ;)

A o co chodzi z tą konstrukcją? Termin full canvas oznacza w skrócie, że przody marynarki w całości wykonano na płótnie. Poszczególne warstwy materiału zostały ze sobą zszyte, a nie sklejone. Garnitur wykonany w całości na płótnie świetnie oddycha, a poszczególne jego warstwy doskonale pracują ze sobą. Dzięki płótnie klapy mają piękny, trójwymiarowy roll, a cała marynarka w trakcie noszenia dostosowuje się do sylwetki.

W porównaniu do pierwowzoru uszczupliliśmy konstrukcję, tak, by była jeszcze lżejsza i układała się w jak najbardziej naturalny sposób. W ramionach zmieniliśmy wszycie rękawa na koszulowe (spalla camicia). Na zdjęciach tego niestety nie widać, bo miałem na sobie jeszcze prototyp z pierwszej edycji, ale konstrukcja ramion będzie taka sama jak w dwurzędowcu z szarej flaneli. Półpodszewka z luksusowej, doskonale oddychającej tkaniny Bemberg Cupro będzie tym razem w kolorze bordo. To drobny smaczek, który ożywi wnętrze garnituru.

Guziki są oczywiście wykonane z rogu bawolego – nie mogło być inaczej! O charakterze dwurzędówki stanowią wyraziste klapy frakowe (peak lapels), szerokie na 11 cm. Rękawy są wąskie, a pacha wszyta wysoko – dzięki temu nawet w pozycji siedzącej marynarka nie powinna się „ciągnąć”. Kieszonka piersiowa ma kształt łódeczki, charakterystyczny dla krawców z Włoch, którzy nazywają ją barchetta.

Specjalnością naszej firmy jest wypukła butonierka milanese obszyta jedwabną nicią. Przecięcie w klapie to jeden z najbardziej rzucających się w oczy detali marynarki. Obszycie milanese stosują jedynie najbardziej prestiżowe pracownie krawieckie i nieliczni producenci odzieży RTW. Na zdjęciach mam jeszcze obszycie maszynowe, ale w gotowych garniturach będzie oczywiście milanese, które widać już na zbliżeniach na stronie sklepu.

Reedycji naszego dwurzędowca towarzyszy sesja zdjęciowa wykonana przez Macieja Ciocha w jednej z przedwojennych warszawskich kamienic. Przy okazji tej sesji chciałem pokazać, w jaki sposób można wpisać róż w dzienny zestaw formalny. Wiele osób uważa, że różowe koszule wolno nosić tylko poza czasem pracy. Ale gdy mamy na sobie klasyczny garnitur dwurzędowy, to nie zawsze musimy go uzupełniać śnieżnobiałą koszulą. Odrobina różu, na przykład na prążkowanej koszuli, doskonale ociepla wizerunek.

Jak widać, ten garnitur dobrze się sprawdzi zarówno podczas uroczystości, jak i w mniej zobowiązujących okolicznościach. Nie jesteśmy skazani na przeciętność.

Dwurzędowy garnitur: Double Breasted Full Canvas

Koszula: Pink stripe OCBD

Krawat: Grenadine Garza Fina

Poszetka i szelki: Nowa kolekcja dostępna online od końca kwietnia


1 komentarz

Podobne wpisy

Poszetki z Macclesfield

Słyszeliście o Macclesfield i eksportowanych stamtąd na cały świat tkaninach? Jeśli nie, to czas to nadrobić. Z tego właśnie rejonu pochodzą poszetki dostępne w moim sklepie internetowym. (Autor: ...

Ślubowanie polskich posłów

Po emocjonujących wyborach mamy nowy skład Sejmu RP. Pod względem ubioru nasi reprezentanci robią pewne postępy. Problem w tym, że nie widzą różnicy między zestawem roboczym i odświętnym. (Autor: ...

Nie przegap żadnego wpisu! Zapisz się na newsletter e-mail
  • Garnitur wygląda super i cieszę się, że wrócił do oferty. Jest szansa, że Polsce przybędzie kilkudziesięciu dobrze ubranych mężczyzn :)

Zamknij

Największa zmiana w historii marki

Zapisz się do newslettera i dowiedz się jako pierwszy!