Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Pojedynek nr 1. Kovač – Scolari

Pojedynek nr 1. Kovač – Scolari

Wraz z początkiem mundialu w Brazylii rozpoczynam cykl krótkich wpisów, gdzie przyjrzę się ubraniom trenerów wybranych drużyn występujących na Mistrzostwach Świata 2014. Pod uwagę będą brane tylko szlagierowe pojedynki, ale będę czujnie obserwował pozostałe mecze i każdy trener otrzyma swoją szansę. Na pierwszy ogień idzie Niko Kovač i Luiz Felipe Scolari, trenerzy Chorwacji i Brazylii.

Niko Kovač zwraca uwagę dobrze dopasowanym garniturem z ostrymi klapami. Ostre klapy wywodzą się ze smokingu i mają uwypuklać klatkę piersiową oraz wydłużać sylwetkę. Jego garnitur jest jednorzędowy i jest zapinany na dwa guziki. Kieszenie mają patki. Garnitur jest wykonany na miękko, po włosku. Ma minimalne wypełnienie ramion. Jest to szczególnie dobrze widoczne na zdjęciu poniżej.

niko-kovac_w ciemnym garniturze

Jego zestaw uzupełnia biała koszula, ciemny (czarny) krawat oraz czarne buty. Możemy śmiało nazwać go zestawem wieczorowym/wizytowym. Brakuje białej poszetki w kieszonce piersiowej. W pewne zakłopotanie wprowadza mnie czarny kolor garnituru i krawata. Nie jestem szczególnym zwolennikiem takiego zestawienia. Z drugiej strony mecz odbył się wieczorem, a ta pora dnia jest najlepsza dla czerni. Nie podoba mi się także zbyt mały kołnierzyk w białej koszuli. Natomiast mankiet w koszuli odpowiednio wystaje spod wąskiego rękawa w marynarce. Nie popełnia błędu wielu innych mężczyzn noszących garnitur i jego nogawka w spodniach nie jest zbyt długa. Jest stosunkowo wąska i łamie się tylko w jednym miejscu. W pojedynku ze Scolarim w kurtce i spodniach dresowych bezapelacyjnie wygrywa Kovač.

niko kovac
Niby na boisku, a jednak w drukarni

Czekam na kolejne mecze.

scolari

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij