Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Pojedynek nr 5. Myung bo – Halilhodžić

Pojedynek nr 5. Myung bo – Halilhodžić

W piątej części mundialowej serii pojedynkują się trener Algierii Vahid Halilhodžić oraz trener Korei Południowej Hong Myung-bo. Trenerzy nie rozczarowali. Przez cały mecz oglądaliśmy ich w garniturach, z zapiętym guzikiem w kołnierzyku koszuli i oczywiście pod krawatem.

Początkowo planowałem zdać relację z pojedynku trenera Belgii Marca Wilmotsa i Rosji Fabio Capello. Niestety po meczu uznałem, że nie ma czego komentować. Wilmots w czarnym garniturze, bez krawata i w brązowych (!) butach. Capello w zbyt obszernej niebieskiej koszuli z udziwnionym kołnierzykiem i z czerwonym krawatem. Marynarka niestety została na ławce trenerskiej.

Group H - South Korea vs Algeria

Na szczęście odkryciem mundialu w Brazylii, obok Niko Kovaca, są trenerzy Korei Południowej oraz Algierii.

vahid-halilhodzic1

Vahid Halilhodžić to trener Algierii pochodzący z Bośni. Jego ubranie idealnie pasuje do ciemnej karnacji oraz siwego koloru włosów. Garnitur w kolorze średnio-szarym, srebrno-szary krawat z satynowanego jedwabiu, biała koszula z kołnierzykiem typu kent i czarne buty angielki z medalionem na podnosku. Vahid postawił na angielską klasykę. Jest bardzo zachowawczy w swoim zestawieniu. Jego garnitur to gładki klasyk z szerszymi klapami, niż u większości innych trenerów. Jest zapinany na dwa guziki, z prostymi kieszeniami z patkami. Vahid potwierdza, że klasyczna elegancja zawsze się obroni. Nie trzeba kombinować na siłę.

Hong Myung-bo

Hong Myung-bo to pierwszy trener mundialowy, o którym można powiedzieć „elegant”. W pierwszym meczu z Rosją miał szary krawat z satyny oraz ciemnogranatowy garnitur. Na spotkanie z Algierią wybrał garnitur w jaśniejszym odcieniu niebieskiego, czerwony krawat w białe grochy i białą koszulę z pół-włoskim kołnierzem. Jego zestaw uzupełniają granatowe skarpety oraz brązowe wiedenki wypolerowane na wysoki połysk. Doskonale komponują się z jaśniejszym odcieniem garnituru. Wielu twierdzi, że do niebieskiego garnituru zdecydowanie lepiej pasują brązowe buty niż czarne. Pasek Myung-bo jest oczywiście w kolorze brązowym.

Trenere Korei Pd

Myung-bo to jeden z nielicznych trenerów na mundialu, który na każdy mecz ubiera się świadomie. Widać, że czerpie przyjemność z eleganckiego ubrania. Jego garnitury są wysokiej jakości, uszyte z dobrych materiałów według współczesnych technik kroju z Włoch.  Kieszonka piersiowa  marynarce to włoska łódeczka (barchetta). Ramiona są miękkie i nie mają wypełnień. Na klapach widać stebnowanie, ale trudno powiedzieć czy jest ręczne. Nogawka w spodniach jest oczywiście wąska.

Byłem bardzo ciekawy jak zaprezentują się na mundialu Azjaci i nie jestem rozczarowany. Korea Pd oraz Japonia to są obecnie jedne z najprężniej rozwijających się rynków w świecie klasycznej mody. Na modowych targach Pitti Uomo we Florencji (pracuję nad relacją) bezsprzecznie najlepiej ubrani byli właśnie Azjaci. Trener Korei Pd potwierdza ten trend.

W tym starciu wygrywa Myung-bo, ale Halilhodžić wygrałby w zasadzie z każdym innym konkurentem. Gratulacje dla obu trenerów. Pozostali uczestnicy mundialu powinni udać się do nich na korepetycje!

trener Koreii Pd

Pojedynek nr 1. Kovac – Solari

Pojedynek nr 2. van Gaal – del Bosque

Pojedynek nr 3. Hodgson – Prandelli

Pojedynek nr 4. Rueda – Hitzfeld

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij