Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Jak się ubrać na ślub w 2024?

Jak się ubrać na ślub w 2024?

Bez wątpienia lato to okres, w którym ślubne ubrania są niezwykle popularne. Męskie garnitury na ślub, buty, koszule kamizelki – w okresie letnim stają się niezwykle „gorącym” towarem. Jednak mnogość dostępnych opcji, propozycji i stylizacji często sprawia, że nie wiemy co wybrać – wtedy pojawia się pytanie – jak ubrać się na ślub?

Często dostaję pytania jaki garnitur powinien mieć na ślubie Pan młody, świadek a jak ubrać się jako gość z bliższej lub dalszej rodziny lub jako znajomy. Poniżej mam dla Ciebie kilka prostych rad, które pomogą Ci doskonale wybrać ubranie na ślub – zarówno Twój własny jak też kogoś z Twojej rodziny czy też znajomych. 

Stylizacja ślubna dla Pana młodego

W tym wypadku zawsze podkreślam, że klasyka obroni się sama. Ślub jest okazją formalną dlatego najlepiej postawić na klasyczny granatowy garnitur. W mojej stałej kolekcji doskonałym przykładem ślubnego garnituru męskiego jest Gatsby oraz Gatsby Midnight

Jeżeli chcesz wyglądać bardziej formalnie i elegancko – bez problemu możesz założyć klasyczny, granatowy garnitur dwurzędowy.

Garnitur na ślub nie powinien być w kolorze czarnym. Struktura powinna być jednolita a krój klasyczny. Taki zestaw, to gwarancja sprawdzonego ubioru na ślub dla Pana młodego. 

Do klasycznego garnituru bez problemu możesz dołączyć kontrastową kamizelkę oraz białą, klasyczną koszulę. Z uwagi na wagę uroczystości, odradzam eksperymenty z kolorem koszuli. Na taką okazję jak ślub, Pan Młody powinien wyglądać formalnie i elegancko. A nie ma bardziej formalnej koszuli niż klasyczna biel. 

Do tego klasyczny krawat lub mucha, biała poszetka i strój idealny dla Pana Młodego gotowy! 

Jeżeli chcesz postawić na absolutną klasykę możesz wybrać smoking. Pamiętaj jednak że jest to stój typowo wieczorowy, dlatego wypada zakładać go dopiero po godzinie 18:00. Oczywiście, na własnym weselu możesz nieco naciągnąć tą regułę. 

Smoking można łączyć tylko z białą koszulą, dedykowaną do tego rodzaju stroju, muchą, klasycznymi białymi szelkami z mory oraz z pasem smokingowym. Cały zestaw znajdziesz w moim sklepie.

Stylizacja dla świadka / najbliższej rodziny (ojca, brata)

Świadkowie i rodzina to również niezwykle ważne osoby na weselu. Tu również polecam klasyczny, granatowy garnitur. W tym przypadku rekomenduję garnitur jednorzędowy – dzięki temu unikniemy „wyróżniania się” na tle Pana Młodego. 

Do garnituru oprócz oczywistej białej koszuli najlepiej założyć jednorzędową kamizelkę oraz krawat lub muchę. Cały zestaw doskonale dopełnią szelki i klasyczne obuwie typu oxford bądź derby. 

Stylizacja weselna dla gościa

Jeżeli szukasz stylizacji idealnej dla gościa mam dobrą wiadomość! Klasyka również w tym przypadku będzie doskonałym wyborem. W tym wypadku możesz postawić na nieco mniej formalny garnitur (z prostymi klapami, nieco innym krojem).

Doskonałym przykładem półformalnego garnituru na wesele jest Morgan – granatowy, klasyczny garnitur jednorzędowy z mojej najnowszej kolekcji.

Przejdź do mojego sklepu

POZNAJ NAJNOWSZĄ KOLEKCJĘ W ZACK ROMAN

Przeczytaj więcej na blogu

Jak prasować męską koszulę?

Męski garnitur na wiosnę

Materiały idealne na lato?

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij