Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Włoskie tkaniny na garnitury

Harrisons of Edinburgh

Sklep z tkaninami Loom10.com z siedzibą przy ulicy Niecałej 10 w Warszawie to lider na rynku tkanin przeznaczonych na garnitury miarowe. W naszej ofercie są angielskie tkaniny i włoskie materiały następujących firm: Huddersfield Fine Worsteds, Harrisons of Edinburgh, H. Lesser & Sons, Scabal, Porter & HardingLBD, Hardy-Minnis, Hunt & Winterbotham, Josiah France, Thomas Fisher, Dugdale Bros, Smith Woollens, W. Bill, Holland & Sherry, Bateman Ogden, Drago (Fintes), Dino Filarte, Piacenza Cashmere 1733 oraz Carlo Barbera. Posiadamy także włoskie tkaniny koszulowe firm Testa, Atelier Romentino oraz Embassy.

H. Lesser & Sons uchodzi za najpopularniejszego dostawcę tkanin na słynnej ulicy krawców Savile Row w Londynie. Są to materiały dla mężczyzn ubierających się w klasycznym, angielskim stylu. Harrisons idzie z duchem czasu i łączy brytyjską tradycję z nowoczesnością produkując wełny wysokoskrętne. Porter & Harding specjalizuje się w sportowych tweedach. Wszystkie tkaniny są naturalne, pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Dostępne w katalogach tkaniny garniturowe, tkaniny płaszczowe, tkaniny mundurowe oraz tkaniny kostiumowe pochodzą z Anglii, Włoch (tkaniny włoskie), Szkocji (tweedy, tartany) lub Irlandii (len).

100% kamel Harrisons of Edinburgh z próbnika płaszczowego

Harrisons of Edinburgh posiada kompletną ofertę tkanin garniturowych od bardzo lekkich tkanin o wadze 220g, wysokiej skrętności super 100’s – super 180’s, tropik (fresco) i moher, po ciężkie tweedy (w tym harris tweed), delikatne kaszmiry, tkaniny płaszczowe z wełny owcy lub wełny wielbłąda, bawełny, sztruksy, flanele i moleskiny, czy też typowo angielskie szorstkie i zgrzebne tkaniny garniturowe o wysokiej gramaturze (400-500g).  Nasze tkaniny idealnie nadają się na garnitury, marynarki, płaszcze, mundury, sutanny i kostiumy szyte na miarę. Polscy krawcy podchodzą do nich z dużym entuzjazmem.  Próbniki są obecnie do obejrzenia u krawców w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Kaliszu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Rybniku, Świdnicy, Tarnowie, Wrocławiu i Żukowie. Osobom stawiającym pierwsze kroki w szyciu na miarę doradzimy właściwą tkaninę oraz pomożemy wybrać odpowiednią pracownię krawiecką w zależności od potrzeb, wymagań i budżetu. Will Boehlke, twórca bloga Suitable Wardrobe, na pierwszy garnitur bespoke poleca m.in. tkaniny Harrisons of Edinburgh. O próbniku QZ i o Fresco pisze tutaj.

Angielskie tkaniny garniturowe
J & J Minnis QX Super 150’s Fot. M. Cioch

Skany tkanin do obejrzenia na:

http://www.harrisonsofedinburgh.com

Anderson & Shepard, legenda londyńskiego krawiectwa również używa nasze tkaniny. Tutaj marynarka tweedowa z próbnika thornproof Porter & Harding.

Tkaniny na garnitury
Hunt & Winterbotham

W naszej ofercie są tkaniny firmy Huddersfield Fine Worsteds z angielskiego zagłębia włókienniczego w Zachodnim Yorkshire. W jej skład wchodzą John G. Hardy, J&J Minnis oraz Hunt & Winterbotham. Hardy oraz Minnis posiadają tzw. royal warrant. Są dostawcami tkanin na dwór Królowej Elżbiety II. Hardy specjalizuje się w tweedach, a Minnis we flanelach, tropikach i typowych garniturowych wełnach czesankowych. Ich najnowszy projekt QX oraz QZ Super 150’s jest house cloth w domu krawieckim Kilgour na Savile Row. Natomiast Hunt&Winterbotham produkuje część tkanin w włoskiej Bielli w Vitale Barberis Canonico (wzorniki Blenheim, Cambridge oraz Winter Classics). Tym sposobem wychodzimy naprzeciw osobom preferującym włoski sznyt. W ofercie mamy także włoskie tkaniny od firmy Drago.

Tkaniny na garnitury

O charakterystycznych angielskich tkaninach fresco produkowanych tylko przez J. & J. Minnis można poczytać tutaj i tutaj. Fresco jest bardzo sprężyste i porowate. Garnitury z fresco są rekomendowane na lato, a sama marynarka świetnie pasuje do dżinsów.

W ofercie są tkaniny włoskie, tkaniny angielskie, tkaniny na sutanny, płótno, kamelówka, podszewki oraz guziki z rogu bawolego. W przypadku zainteresowania ofertą, proszę wypełnić formularz kontaktowy. Zapraszamy także do odwiedzin naszego sklepu Loom10.com zlokalizowanego przy ulicy Niecałej 10 w Warszawie. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 18. Jest możliwość spotkania w innym terminie po wcześniejszym kontakcie. Telefon: 880 91 48 48  E-mail: info@loom10.com

Zack Roman Zack Roman
Krawat z grenadyny grossa różowy w granatowy pasek
Koszula OCBD w biało-niebieski prążek
GRANATOWY GARNITUR ŚLUBNY GATSBY
SZARA KAMIZELKA JEDNORZĘDOWA W JODEŁKĘ
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij