Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Garnitur wizytowy

Garnitur wizytowy

Efekt finalny garnituru wizytowego uszytego przez Piotra Kamińskiego z tkaniny vintage H. Lesser & Sons

W jednym z ostatnich artykułów opisałem drugą przymiarkę u Piotra Kamińskiego. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi udało mi się garnitur odebrać.

Jednorzędowy garnitur na miarę Warszawa

Jestem bardzo zadowolony z fasonu garnituru. Podobają mi się ostre klapy w jednorzędówce i cięte kieszenie bez patek. Nadaje to większego pazura mojej sylwetce. Myślę, że poza marynarkami z bardzo sportowych materiałów, to będzie mój fason przy kolejnych garniturach szytych na miarę.

Piotrowi udało się wszyć wysoko pachę, która nie wpija się w ciało. Nie jest też wszyta za nisko. Zawsze warto przetestować marynarkę w pozycji siedzącej (tak samo, jak i koszule miarową). Marynarka ma ładnie poprowadzoną linię wyłogów, ręczne stębnowanie na ich brzegach. Jest zapinana tylko na jeden guzik, który jest umiejscowiony w talii. Jedyne zastrzeżenie, to kołnierz marynarki mógłby odrobinę ściślej przylegać do kołnierzyka koszuli.

Jednorzędowy garnitur wizytowy uszyty na miarę

Spodnie są uszyte na szelki, bez zakładek (tzw. flat front). Nie zdecydowałem się tym razem na mankiet. W garniturach wizytowych raczej takiego się nie stosuje.

Garnitur konstrukcyjnie jest bardzo lekki, uszyty na miękko, przy użyciu lekkiego płótna. Materiał vintage H. Lesser & Sons, mimo swoich 350g, jest dosyć luźno tkany (splot hopsack) i dzięki temu bardziej przewiewny od standardowej wełny. Z drugiej strony 350g robi swoje. Choć nie jestem zwolennikiem terminu materiał całoroczny, to temu najbliżej chyba będzie.

garnitur wizytowy, białe szelki, opaski na ramiona i krawat z grenadyny

Dla urozmaicenia zestawu wybrałem fantazyjną podszewkę w elegantów. Chodziła za mną od ponad półtora roku, czyli, od kiedy po raz pierwszy obejrzałem podszewki Hunt & Winterbotham. Kolorowe podszewki są już dziś normą w szyciu miarowym i pozwalają na większą dowolność, i mniejszą schematyczność w wyborach. Kiedyś dobierano podszewki w tym samym kolorze, co garnitur. Dziś dużą popularność zdobyły wzorzyste. Myślę, że wkrótce pojawią się także w konfekcji sklepowej na szerszą skalę.

Plecy w garniturze miarowym

Drugie zamówienie uważam za bardziej udane od pierwszego. Z Piotrem znamy się już prawie dwa lata i w tym czasie można się lepiej dotrzeć. Oczywiście przesadziłbym, gdybym powiedział, że rozumiemy się bez słów. Jeszcze koni razem nie zaczęliśmy kraść (na Wyścigach mogą spać spokojnie, sezon się odbędzie), ale prawie dwuletnia znajomość wprowadza większą bezpośredniość w kontaktach.

Będę powtarzał jak mantrę, że każde kolejne zamówienie u krawca powinno być lepsze od poprzedniego. Czynnik ludzki i doświadczenie mają często kluczowe znaczenie w szyciu miarowym. Tym razem wszystko zagrało dobrze.

PS. W komplecie jest też kamizelka, ale ją zostawiam do wpisu: Garnitur ślubny.

Zegarek

Fot. Maciej Cioch

Garnitur: Piotr Kamiński

al Jana Pawła II 43a, lok. 34a

01 – 001 Warszawa

Tel. 606939615

Materiał: H. Lesser & Sons

Koszula: Sebastian Żukowski

Krawat: Sam Hober

Poszetka: Sir Arthur

Szelki i opaski: Albert Thurston

Buty: Emling

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij