Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Tweedowy garnitur rajdowy

Tweedowy garnitur rajdowy

Aston Martin w garniturze rajdowym Mark Reichman, główny projektant Aston Martin, wystąpił podczas wyścigów Goodwood Revival w garniturze rajdowym (ang. driving suit), szytym na miarę w pracowni krawieckiej Henry Poole & Co z 15 Savile Row w Londynie.  Garnitur został wykonany z tweedu Porter & Harding, należącego do firmy Harrisons of Edinburgh. Jest to wzór w kratkę Prince of Wales z brązowym overcheck nr. 44535 z wzornika Glenroyal. Firmę Porter & Harding założyli John Porter i Bill Harding w 1947 roku. Specjalizuje się w klasycznej angielskiej odzieży sportowej wykonanej z tweedu

garnitur rajdowy tweedMark oraz dom krawiecki Henry Poole inspiracji szukali w ubiorze innego słynnego człowieka z Aston Martin, Nicka Cussons’a, znanego kierowcy rajdowego z lat 60. i 70. Nick zasiadał za kierownicą legendarnego Aston Martin Zagato w 1969 roku. W owym czasie na ubiór dla zawodowych kierowców używano wełny, ponieważ wełna nie należy do materiałów łatwopalnych. Po zetknięciu z ogniem lekko się tli, ale nie zajmuje się nagle płomieniem. Wełna ma także właściwości higroskopijne, wchłania wodę do 33% swojej wagi jednocześnie nie pozostawiając uczucia wilgotności. Kolejnymi zaletami wełny jest jej elastyczność i oddychalność. Wełna daje nam także ochronę przed zimnem i chłodem.

Wełniany garnitur do jazdy klasycznym samochodem rajdowymWełniany garnitur Reichmana został stworzony do jazdy klasycznym samochodem rajdowym. Ma specjalnie zaprojektowane spodnie pumpy, dzięki którym nic nie przeszkadza przy naciskaniu pedałów i w razie wypadku nogawki nie   zawadzają przy wychodzeniu z auta. Kamizelka sprawia wrażenie kwadratowej, zakończonej w równej linii poziomej. Ma to zwiększyć komfort jazdy. Kieszenie w marynarce są nakładane, z patkami, zapinane na skórzane guziki. Sama marynarka jest jednorzędowa, ma zamknięte klapy, dwa szlice z tyłu, sportowe plecy z rozcięciem (tzw. action back).

kieszonki wewnętrzne wypełnione świecami zapłonowymi

Garnitur Marka Reichmana został wyposażony w wewnętrzne kieszenie na świece zapłonowe, na wskaźnik ciśnienia w oponach oraz klucz francuski. Jest nawet miejsce na zabrudzoną smarem szmatkę. Kieszenie zostały  poprzedzielane skórzanymi przegródkami. Skóra z logo Aston Martin użyta w wewnętrznych kieszeniach na patki jest taka sama, jak skóra zastosowana w V12 Vantage Zagato. Aston Martin V12 Vantage Zagato to najnowszy projekt Reichmana.

Garnitur rajdowy z tweedu oraz kaszkiet z tego samego materiału

Garnitur rajdowy szyty na miarę to na pewno ubranie dla ekscentryka, mającego w swojej kolekcji klasyczne auto z przeszłości. Dla jazdy takim autem w dresie i adidasach nie widzę usprawiedliwienia. Garnitur rajdowy z tweedu oraz kaszkiet z tego samego materiału stanowi spójny wizerunek z samochodowym klasykiem. Jest to oryginalny ubiór dla odważnych mężczyzn, ubierających się w sposób świadomy i konsekwentny.

garnitur rajdowy wytrzymałej wełny słynnych owiec CheviotTweed Glenroyal użyty na potrzeby garnituru rajdowego został wyprodukowany w Szkocji z wytrzymałej wełny słynnych owiec Cheviot,   stosowanej na ubrania tweedowe. Firmie Porter and Harding udało się osiągnąć rzadko spotykaną miękkość w tweedzie. Jak na tweed, próbnik Glenroyal jest przyjemny i miły w dotyku. Nie jest tak szorstki, jak jego starszy brat Hartwist. Ma mniejszą gramaturę niż tradycyjne tweedy. Zaledwie 430 g na mkw. Najodważniejsi mogliby pokusić się o spodnie tweedowe z tego próbnika. Nie powinny bardzo gryźć, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do wełny.

Próbnik Glenroyal firmy Porter & Harding jest dostępny w najlepszych pracowniach krawieckich i salonach mtm w Polsce.

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij