Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Patenty Lenovo na modę

Patenty Lenovo na modę

Firma Lenovo zaprosiła mnie do uczestnictwa w jury konkursu na najlepszy patent w kategorii moda. Lenovo nie trzeba przedstawiać – to jeden z największych producentów komputerów osobistych, laptopów i tabletów. Akcji „5 patentów z Lenovo” patronuje nowa seria tabletów Lenovo Yoga, które można wygrać w tematycznym konkursie. Szczegóły poniżej.

W wielu dziedzinach używamy oryginalnych i nietypowych pomysłów na ułatwianie i urozmaicanie rzeczywistości. Po angielsku jest na to popularne określenie life hacking. W Polsce, żargonowo, mówi się na to patent. Mogą to być patenty na życie, finanse oraz technologie. Czy mamy takie patenty w modzie i designie? Oczywiście, już ponad 200 lat temu o nich dyskutowano. Legendarny angielski dandys Beau Brummell, żeby osiągnąć nieskazitelny połysk swoich butów, pastował je szampanem. Możemy go uznać za jednego z pionierów life hacking.

Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokona eksperckie jury. W jury zasiądą autorzy vloga 5 sposobów na.., Michał Szafrański (kategoria finanse) – autor bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, Grzegorz Marczak (kategoria technologie) – naczelny serwisu antyweb.pl, oraz zespół Lenovo Polska (kategoria Lenovo Yoga). Specjalną nagrodę za zgłoszenia w kanałach social media przyzna zespół Re:buzz. Miło mi, że znalazłem się w tak doborowym towarzystwie.

Patenty Lenovo

Patenty mogą być zgłaszane przez stronę https://patentylenovo.pl, na której znajdziecie odpowiedni formularz. Zostaną opublikowane w przeciągu 24h. Do każdego patentu jest przypisana adekwatna kategoria, ale jeden patent można zgłosić w kilku działach. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić nieograniczoną ilość patentów na lepsze życie. Jedyną barierą jest wasza wyobraźnia. Z zastrzeżeniem, że patenty muszą jednak działać w praktyce. Mistrzowie teorii mają niewielkie szanse powodzenia.

Polewanie butów szampanem zostawmy Brummellowi, ale oryginalne i ekscentryczne propozycje będą mile widziane. Obok nietuzinkowego pomysłu równie ważne jest jego przejrzyste przedstawienie. Patent musi zamknąć się w nie więcej niż 1000 znaków. Możecie dołączyć jedno zdjęcie w formacie jpg/png do swojego zgłoszenia na stronie www.

Niezależnie od strony https://patentylenovo.pl można zgłaszać patenty na blogach jurorów (wyłącznie w komentarzach pod wpisem) i w kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram). Będą brane pod uwagę tylko zgłoszenia publiczne (prywatne wiadomości nimi nie są), posiadające nie więcej niż 1000 znaków i poprzedzone lub zakończone hashtagiem #patentylenovo.

5 sposobów na Lenovo

Nagrodą główną w każdej z pięciu szczegółowych (życie, finanse, technologie, moda, Lenovo Yoga) i jednej ogólnej kategorii będzie tablet Lenovo Yoga.

Akcja „5 patentów z Lenovo” trwa od 06.03.14 do 09.04.14. Każda z pięciu kategorii jest otwarta do końca trwania konkursu. Zachęcam do dołączenia do zabawy jak najwcześniej, bo jeszcze w trakcie trwania konkursu pojawi się kolejny wpis na blogu z pierwszą selekcją zgłoszeń z działu moda. Będzie on potem zaktualizowany o listę laureatów. Wraz z Lenovo Yoga z dużym zainteresowaniem czekamy na wasze modowe patenty.

Fot. Maciej Cioch

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij