Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Patenty na lepsze życie razem z Lenovo

Patenty na lepsze życie razem z Lenovo

Razem z Lenovo Polska szukamy kreatywnych pomysłów na ułatwienie, ulepszenie lub urozmaicenie codzienności. Nazywamy je dalej „patentami”. Zostało jeszcze tylko kilka dni. Konkurs kończy się 9 kwietnia. Do wygrania jest pięć tabletów Lenovo Yoga.

Nawet w świecie męskiej elegancji wykonujemy czynności, które ułatwiają nam życie. Nazywamy je z angielskiego life hacks. Bez nich ubieranie się, pastowanie butów, prasowanie koszul byłyby bardzo żmudnymi czynnościami.

Dzieląc się swoim sposobem na życie w świecie ubrań możesz nie tylko wygrać tableta Lenovo Yoga. Twój patent może pomóc innym, którzy zrewanżują się Tobie podobnym pomysłem.

Najlepsze patenty znajdą się w top ten modowych life hacków na blogu Szarmant. Lista zostanie opublikowana pod tym wpisem po zakończeniu konkursu. Konkurs trwa do 9 kwietnia. Wasze patenty mogą dotyczyć sposobów na noszenie garniturów, prasowanie koszul, wiązanie krawatów lub utrzymywania porządków w szafie…

Patent na Lenovo

Zgodnie z definicją organizatora ma to być „kreatywny pomysł na ułatwienie, ulepszenie lub urozmaicenie codzienności”. Powinien być napisany prosto i przejrzyście przy użyciu nie więcej niż 1000 znaków. Możecie dodać zdjęcie w formacie JPG lub PNG o wielkości nie przekraczającej 1,5 MB.

Najlepiej jeśli wprowadzicie mnie, jako jurora, w miłe zaskoczenie. Ja także poszukuję w świecie ubrań czynności i rzeczy, które pozwolą mi lepiej żyć. Może któryś z Waszych patentów zainspiruje mnie do napisania oddzielnego wpisu?

Zabawa nie dotyczy tylko mody. Są także inne kategorie: życie, finanse, technologie. Stąd nazwa całej akcji „5 patentów z Lenovo”. Jurorami w poszczególnych kategoriach są blogerzy – pasjonaci i fachowcy w swoich dziedzinach: autorzy vloga 5 sposobów na.., Michał Szafrański (kategoria finanse) – autor bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, Grzegorz Marczak (kategoria technologie) – naczelny serwisu antyweb.pl, zespół Lenovo Polska (kategoria Lenovo Yoga) oraz zespół Rebuzz (kategoria social).

Jak to zrobić?

Są dwie możliwości:

  • Możesz wpisać swój patent w konkretnej kategorii (moda, życie, finanse, technologie lub Lenovo Yoga) na stronie patentylenovo.pl
  • Możesz wpisać swój patent, koniecznie opatrzony hashtagiem #patentylenovo, w komentarzach u mnie na blogu lub w innych mediach społecznościowych

Patenty wpisane na stronie Lenovo i w komentarzach pod wpisem będę rozpatrywane w różnych kategoriach (moda przez stronę https://patentylenovo.pl i ogólna przez komentarze na blogu). Można umieszczać te same patenty, ale w różnych kategoriach. Zwiększacie swoją szansę na wygraną.

A co na końcu drogi?

Tablet lenovo yoga z podstawką

Wasze patenty pomogą mi w opracowaniu najlepszej dziesiątki ubraniowych lifehacków. Najlepszy pomysł w kategorii moda zostanie nagrodzony tabletem Lenovo Yoga. Do wygrania jest 6 tabletów i 5 pakietów na usługę Spotify. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Lenovo Yoga jest wykonany z aluminium, działa w systemie Android i posiada aparat 5 Mpix. Występuje w dwóch wersjach z przekątną ekranu 8” i 10”. Od innych produktów na rynku wyróżnia go rozkładana podstawka, która pozwala ustawiać tablet w poziomie i pionie. Szczegółowy opis tabletu znajdziecie tutaj.

Co już zostało powiedziane?

Konkurs trwa od 6 marca, a na stronie uzbierało się już prawie 500 patentów modowych. Nawet jeśli nie masz pomysłu, może znajdziesz na https://patentylenovo.pl/ inspiracje do ulepszenia swojej codzienności? Zabawa trwa do 9 kwietnia, więc jeszcze kilka dni do zgłaszania pomysłów Wam zostało.

Kilka wybranych patentów (kolejność alfabetyczna):

Daniellom

drugim moim patentem modowym są usztywniacze do mankietów męskich koszul zapinanych przy pomocy spinek do mankietów. Jako hotelarz potrzebowałem czegoś co będzie trzymać szerokie mankiety koszul marki Lambert równo jak od linijki, stąd ten pomysł na patent, który mnie kosztował zero złotych, a działa jak złoto. Z plastikowego, cienkiego tworzywa sztucznego wycinamy dwa prostokąty 6cmx27cm (taki rozmiar pasuje do mojej koszuli). Potem na obu końcach wycinamy otwory przez które jak i w koszuli będą przechodzić spinki. Po włożeniu usztywniaczy do mankietów efekt jest oszałamiający.

Glenn Ford

Mimo wszelkiej przezorności, czasem może nam się zdarzyć kupno kapelusza, który jest za duży o jeden rozmiar. Zbyt duże, niedopasowane do głowy nakrycie, może burzyć naszą stylizację. Na szczęście istnieje sposób, aby bardziej dopasować do głowy kapelusz. U niektórych modniarek dostępne są specjalne wkładki, które umieszcza się za potnikiem kapelusza, żeby bardziej dopasować go do głowy. Jednak kiedy nie mamy w pobliżu zakładu modniarskiego, albo po prostu takiej wkładki nie chcemy kupować, z powodzeniem możemy użyć papieru lub wstążki. Należy je rozmieścić równomiernie za potnikiem, na całej jego długości. Ewentualnie możemy umieścić skrawki papieru po bokach potnika. Voilà! Dzięki temu zabiegowi możemy cieszyć się dobrze dopasowanym kapeluszem.

MrTrznadelek

To prosty sposób na wyczyszczenie butów na przykład pantofli żeby były czyste i świecące.
Na początek kupujemy banana i zjadamy go, skórkę od banana zachowujemy. Wnętrzem banana picujemy buty tak jak szmatką . I gotowe buty są czyste i świecą.

Vit

Podczas podróży garnitur przewożony w torbie zawsze się wygniecie (choćby nie wiem jak dobrze był zabezpieczony). Po pozostawieniu go w łazience na noc wilgotne powietrze prostuje włókna i rano nie trzeba prasować – jest jak nowy – świeży i niewymięty.

Vit

W jaki sposób włożyć koszulę do spodni żeby dobrze leżała? Gdy ubierzemy koszulę wystarczy chwycić jej część z tyłu w odcinku lędźwiowym, odrobinę ściągnąć od siebie i włożyć do spodni. Dopiero potem możemy zapiąć guzik od pasa spodni i powoli wkładać koszule w kierunku brzucha. Dzięki emu nie będzie tworzyć się brzydkie marszczenie dodające parę kilo na brzuchu.

5 patentów Lenovo na

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij