Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Studio Szarmant

Studio Szarmant

Otwieram Studio Szarmant na ulicy Grochowskiej 278/lok.19 w Warszawie oferujące garnitury na miarę, koszule na miarę, tkaniny garniturowe, tkaniny koszulowe, krawaty jedwabne i krawaty wełniane, muchy, fulary i poszetki oraz guziki z rogu.

Od października 2014 Studio Zaczkiewicz (d. Studio Szarmant)  mieści się przy ulicy Poznańskiej 24/lok.20 (wejście od Wspólnej 53, I piętro), 00-685 Warszawa. Telefon 880 91 48 48 

 Szczegóły w artykule poniżej:

Kiedy w kwietniu zeszłego roku zakładałem bloga, miałem już pewną wizję przed sobą. On nie powstał przypadkowo. Chciałem dostać się na studia doktoranckie i w antropologiczny sposób sportretować wyłaniającą się społeczność internetowych elegantów. Cel zrealizowałem tylko częściowo, dostając się na studia. Niestety zabrakło pół punkta do stypendium. Nie było wyjścia. Trzeba było szukać pracy. Jednocześnie przypadkowo zająłem się rozwijaniem własnego biznesu.  W wakacje 2011 roku poszukiwałem tkaniny na garnitur na moje drugie zamówienie bespoke. Dostępne w Polsce materiały z wzorników były horrendalnie drogie. Napisałem maila do Jamesa Dunsforda z firmy Harrisons of Edinburgh z prośbą o przesłanie kilku próbek. James zainteresował się rynkiem tkanin w Polsce. Wymieniliśmy kilkanaście e-maili, odbyliśmy kilka rozmów telefonicznych, odwiedziłem kilku krawców w Warszawie i nagle zupełnie niespodziewanie stałem się przedstawicielem firmy Harrisons w Polsce. Mimo wielu przeciwności i pierwszych niepowodzeń w ciągu roku udało mi się stworzyć prężną sieć dystrybucji i sprzedaży. Niestety z powodu natłoku pracy z doktoratu zrezygnowałem, ale odkryłem w sobie żyłkę przedsiębiorcy, co było zaskoczeniem dla wszystkich. Nigdy nie przypuszczałem, że otworzę własną firmę i że praca w niej będzie mi sprawiać taką ogromną przyjemność.

Czasem bywa jak w serialu Mad Men ;)

Jesienią zeszłego roku oprócz dostarczania wzorników tkanin do krawców miałem także swój własny zestaw do pracy z klientem indywidualnym. Wielu czytelników i użytkowników forum na pewno pamięta spotkania w kawiarniach, na klatkach schodowych, w centrach handlowych czy na stacjach metra. W pełnej konspiracji przekazywane torby z próbnikami i tablice z guzikami rogowymi. Te czasy „partyzanckie” odchodzą już w przeszłość i będziemy je wspominać jedynie z nutką nostalgii.

Wiedziałem, że muszę wynająć lokal, aby móc rozwijać swoją firmę. Poszukiwania rozpocząłem w marcu. W końcu w lipcu znalazłem interesujące miejsce na Pradze. Mam silny sentyment do tej dzielnicy. Urodziłem się w Szpitalu Praskim, mój pradziadek jeszcze przed wojną zamieszkał na Pradze, a ja przez długi czas też tu mieszkałem i chodziłem do liceum. Jest to dzielnica pełna kontrastów, ale staje się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom. Czasy latających noży już dawno minęły. Stare miesza się z nowym, a Praga tętni życiem. Są świetne restauracje, kawiarnie i puby, jest Stadion Narodowy i Teatr Powszechny, a na spacer można pójść do okolicznych parków.

O logotypie Szarmanta mógłbym napisać osobny rozdział. Przez kilka miesięcy powstało kilkadziesiąt projektów stworzonych przez 5 różnych grafików. Ciągnęło się to za mną miesiącami i opóźniło ruszenie ze Studiem. W końcu stanęło na ostatnim projekcie SZ jak Szarmant autorstwa Łukasza Grzywacza. Będzie to wspólne logo dla bloga, studia i sklepu internetowego.

Ofertę Studia Szarmant opieram przede wszystkim na tkaninach angielskich i włoskich marek dostępnych z próbników: Harrisons of Edinburgh, H. Lesser & Sons, Porter & HardingLBD, John G. Hardy, J. & J. Minnis, Hunt & Winterbotham, Josiah France, Thomas Fisher, Dugdale Bros, Harrisons (Burley) Ltd., Dashing Tweeds oraz Carlo Barbera i Vitale Barberis Canonico (ta ostatnia pod marką Hunt & Winterbotham). Każdy znajdzie coś dla siebie w próbnikach z tkaninami garniturowymi, flanelami, tweedami, kaszmirami, kamelami, lnami, bawełnami czy też wełnami wysokoskrętnymi. Od niedawna w ofercie są włoskie tkaniny koszulowe firm Testa oraz Atelier Romentino. Wkrótce pojawi się możliwość zamówienia koszuli na miarę. Jestem już po szkoleniu ze zdejmowania miary, ustaleniach z producentem i czekam tylko na wzory kołnierzyków i mankietów.

W studio będzie można wybrać krawaty, poszetki, muchy, spinki do mankietów, a nawet fulary. Ofertę dodatków opieram przede wszystkim na krawatach. Obecnie większość pochodzi z Krefeldu od rodzinnych firm Ascot i Hemley. Większość jest tylko w jednym egzemplarzu. Pracuję także nad projektem: krawat 7-fold bez podszewki, wykonany ręcznie w Polsce. Egzemplarze testowe, które otrzymałem, są bardzo obiecujące.

Wprowadzam również usługę „Garnitur u krawca”, która będzie funkcjonować na zasadzie brokera krawiectwa miarowego. W zależności od budżetu i wymagań stylistycznych klienta wybiorę odpowiednią pracownię krawiecką z Warszawy lub Łodzi. Przymiarki będą odbywać się w Studio Szarmant, podczas których obecny będzie krawiec, a ja nad wszystkim będę trzymał pieczę. Nikt w źle dopasowanym garniturze nie opuści progów mojego lokalu.

Szyciu na miarę w Studio Szarmant będzie przyświecać motto „My nie kleimy”.  Krawcy, w ramach usługi „Garnitur u krawca”, będą wykonywać garnitury na miarę, ręcznie na płótnie i włosiance, bez pomocy niechlubnej fizeliny.

Znajdź swój styl w Studio Szarmant!

W studio będzie także kącik czytelniczo-muzyczny. Będzie można poczytać literaturę traktującą o męskiej, klasycznej elegancji oraz posłuchać muzyki z winyla. Do tego zostanie podana kawa lub herbata. Dla głodnych mocniejszych wrażeń będzie czekał bogato wyposażony barek.

Studio Szarmant jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 18. Jest możliwość spotkania w innych godzinach (także sobota) po wcześniejszym kontakcie telefonicznym  880 91 48 48 lub pocztowym info (at) szarmant.pl

Studio mieści się w kompleksie biurowym przy Ratuszu Praga Południe, pod adresem Grochowska 278/lok. 19 (wejście C, od  ulicy Kamionkowskiej 45), 03-841 Warszawa. Parking jest bezpłatny. W razie korzystania z komunikacji miejskiej dojazd z centrum (Rotunda) przez Most Poniatowskiego, w 20 minut tramwajem numer 8. Należy wysiąść na przystanku Ratusz Praga Płd.

W planach jest także sklep internetowy z dodatkami i tkaninami na garnitury.

Zapraszam wszystkich do Studia Szarmant.

Nowa strona dla fanów na Facebooku:

http://www.facebook.com/pages/Szarmant/209831909063422?ref=hl

Fot. Kala Włodarczyk

UWAGA

Od października 2014 Studio Zaczkiewicz  mieści się przy ulicy Poznańskiej 24/lok.20 (wejście od Wspólnej 53, I piętro),

00-685 Warszawa. Telefon 880 91 48 48

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij