Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Szarmant w filmie noir

Szarmant w filmie noir

Film Noir Szarmant z Pin Up Candy

Kilka tygodni temu zadzwoniła blogerka Pin Up Candy z propozycją występu w filmie noir. Podszedłem do jej pomysłu z dużym entuzjazmem. Moja fascynacja klasyczną elegancją zaczęła się właśnie od filmów noir oglądanych jeszcze na studiach. W nich występowali genialnie ubrani aktorzy w dwurzędowych garniturach i kapeluszach

Nurt filmowy noir, zwany też czarnym kinem, narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 40 XX wieku. Były to czarno białe filmy z silnymi kontrastami i dużym operowaniem cieniami. W filmie noir nie było jasnego podziału na dobro i zło, a postacie miały bardzo złożone charaktery. Najczęściej w filmach noir występowała piękna aktorka w roli femme fatale oraz tajemniczy aktor jako detektyw. Osią akcji było rozwikłanie kryminalnej zagadki o zaskakującym zakończeniu.

[embedplusvideo height=”388″ width=”640″ standard=”http://www.youtube.com/v/vQ1gWX85dUo?fs=1&hd=1″ vars=”ytid=vQ1gWX85dUo&width=640&height=388&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=1&chapters=176&notes=” id=”ep3950″ /]

W pierwszym odcinku (reż. Piotr Bazak) poznajemy trzy postacie. Kim jest tajemnicza kobieta? Kto ją śledzi? Do kogo idzie? Kim jest ten elegancko ubrany mężczyzna? Co jest w kopercie?

I co najważniejsze – co będzie dalej?  Wiele zależy od Was. Zapraszam do komentowania pod wpisem lub na naszej stronie na facebooku.

Projekt jest realizowany przez Studio Dwie Szopy i jest niezależną produkcją o charakterze non-profit. Pierwszy odcinek trwa sześć minut. Scenariusz filmu ma być współtworzony przez czytelników. Planowo raz w miesiącu, przez cały rok 2013, będziemy realizować kolejną część opowieści, na podstawie pomysłów nadesłanych przez czytelników. Więcej szczegółów na specjalnie dedykowanej stronie na facebooku Project Noir.

PS. Ciekawe czy ktoś zgadnie, z jakiego filmu pochodzi mój krawat i który aktor go nosił? Nagroda niespodzianka czeka na zwycięzcę. Może nawet występ w jednym z odcinków ?

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij