Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Wykład dla TEDx

Wykład dla TEDx

26 czerwca 2014 roku byłem mówcą podczas wydarzenia „Crack the Code”, które zorganizowało TEDx Marszałkowska. Wygłosiłem referat „Garnitur w sieci znaczeń”. Celem TED (Technology, Entertainment and Design) jest popularyzacja – jak zresztą głosi motto – „idei wartych rozpowszechniania” (ang. ideas worth spreading).  Wydarzenia mają charakter małych konferencji naukowych. Mówcy mają kilkanaście minut na wygłoszenie referatu. Formuła jest bardzo specyficzna. Światło jest skierowane na scenę i wykładowcę, sala tonie w półmroku. Mówca nie może korzystać z notatek i nie powinien wchodzić w interakcje z publicznością. Nie może też chodzić po scenie ;)

Mowa dla TEDx to było dla mnie ogromne wyzwanie. Nie jestem urodzonym mówcą. Zdecydowanie lepiej czuję się przelewając swoje myśli na papier. Dostając propozycje wygłoszenia mowy postanowiłem jednak podnieść rękawicę i wypróbować swoich sił w TEDx – owej formule.

Tytuł mojego wystąpienia to „Garnitur w sieci znaczeń”. Staram się w nim rozszyfrować kod garnituru. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania:

[embedplusvideo height=”480″ width=”854″ editlink=”http://bit.ly/1r8WRbu” standard=”http://www.youtube.com/v/BoNLdTMYc-E?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=BoNLdTMYc-E&width=854&height=480&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep9463″ /]

Nie obyło się niestety bez wpadki. Z prawej strony odstaje mi kołnierz podczas całego wystąpienia. Marynarka źle się ułożyła i efekt jest druzgocący. Na dowód, że leży dobrze chciałbym pokazać zdjęcie Doroty Dabińskiej wykonane tego samego dnia.

W garniturze w kratkę

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij