Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Zielony płaszcz ulster i garnitur w kratkę na Pitti Uomo 91

Zielony płaszcz ulster i garnitur w kratkę na Pitti Uomo 91

Podczas tegorocznego Pitti zaprezentowałem kilka nowych projektów, które wkrótce uzupełnią ofertę mojej marki odzieżowej. Jednym z nich będzie komfortowy płaszcz ulster w kolorze British army green.

Florenckie targi mody Pitti Uomo to najważniejszy zjazd dandysów na świecie. Kiedy w 2012 roku pojechałem tam po raz pierwszy, zapierało mi dech. Na Pitti być ubranym dobrze to za mało, bo wokół mnóstwo jest ludzi imponujących odwagą, pomysłowością, interesującym i oryginalnym stylem. Przechodziłem przez targi nieco przygarbiony i zakłopotany. Ale oswoiłem się i dopracowałem swój styl. W tym roku z dumą prezentowałem swoje projekty i swoją markę. Czułem się swobodnie i spędziłem we Florencji wspaniały czas, bo towarzyszyli mi przyjaciele – Michał Gronowski, który został w całości został obszyty przez naszą markę, i Monika Kamińska, która skorzystała z dodatków z sklepu internetowego Szarmant. Jak widać, klasyczne akcesoria komponują się także z modą damską.

Zielony płaszcz i garnitur w kratkę za moment opiszę szczegółowo. Ale najpierw chciałbym zwrócić Waszą uwagę na kompozycję dodatków, które nadały charakter mojemu zestawowi z pierwszego dnia Pitti Uomo 91.

Koszula Gatsby

Krawat knit

Poszetka w zwierzęta z lasu Sherwood

Rękawiczki Czesław Jamroziński

Szalik w zwierzęta 

Skarpety moro

Buty Yanko

Modne płaszcze

Pierwszego dnia założyłem dwurzędowy płaszcz ulster wykonany z wełny w kolorze British army green. Ma charakterystyczne szerokie klapy oraz sztormowy kołnierz. Wyróżniają go także nakładane kieszenie z patkami oraz wywijane mankiety na rękawach.

british army green ulster coat

Jeszcze ciekawsze od przodów są jednak plecy. To chyba jedyne takie ubranie męskie, gdzie plecy mogą wydać się bardziej interesujące niż przody. Plecy są wyposażone w pas w poprzek pleców (dragon), pionową kontrafałdę  (inaczej fałda niezaszyta) oraz długi szlic zapinany na guziki. Taki krój pleców zapewnia większą swobodę ruchu i chyba powraca do łask, bo był dosyć często widywany podczas tegorocznego Pitti. Przypuszczam, że takie ulstery zyskają wkrótce na popularności. W ogóle spodziewam się mody na zielony płaszcz, bo okrycie w takim kolorze doskonale urozmaica szaro-burą garderobę zimową.

dwurzędowy płaszcz ulster

Płaszcz jest dosyć luźny w kroju i bardzo komfortowy w użytkowaniu. Na zdjęciach może się wydać nieco zbyt obszerny, ale taki był zamysł. Chciałem uszyć wygodny i ciepły płaszcz na zimę. Wybrałem konkretną wełnę (800g na m bieżący!) z oferty Abraham Moon. Ta firma zaopatruje m.in. słynnego producenta płaszczy Crombie. W płaszczu zastosowałem lekką konstrukcję, więc w rezultacie ciężaru tkaniny w zasadzie się nie czuje. Ramiona nie mają żadnych poduszek, a wypełnienie jest minimalne!

British Warm Green topcoat

zielony płaszcz i garnitur w kratkę

Zastanawiam się jeszcze nad wydłużeniem płaszcza o kilka cm – tak, by sięgał kolan. Tworząc projekt, byłem trochę zbyt zachowawczy i wydaję mi się, że płaszcz powinien być nieco dłuższy. Nie trzeba się poddawać obecnie panującemu trendowi, zgodnie z którym długie płaszcze są dziadkowe. W końcu długość do kolana jest uniwersalna i bardzo korzystna dla męskiej sylwetki.

Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie do konstrukcji płaszcza, to napiszcie o tym w komentarzach. Ulster w dwóch kolorach będzie wkrótce dostępny w przedsprzedaży, ale mamy jeszcze czas na zmiany.

wojskowy płaszcz męski

zielony płaszcz ulster

Brązowy i zielony  płaszcz ulster płaszcz w połączeniu z kapeluszem

dwurzędowe  płaszcze ulster okulary słoneczne w połączeniu z płaszczem plaszcz

Podstawą mojego zestawu był trzyczęściowy garnitur z flaneli w kratkę windowpane. Został uszyty w systemie made to measure przez moją markę Zaczkiewicz (nie będzie dostępny jako ready to wear). Ma bardzo lekką, oddychającą konstrukcję full canvas. Zgodnie z tradycjami włoskiego krawiectwa marynarkę charakteryzuje koszulowe wszycie rękawa (spalla camicia). Z przodu jest zapinana na dwa i pół guzika, ale klapy postanowiłem zrobić w szpic. Pewnie zapytacie dlaczego? Po prostu klapy otwarte już dawno zaczęły mnie nudzić, więc czemu nie… Chciałem sobie coś takiego uszyć. W połączeniu z dwurzędową kamizelką wyszedł bardzo nietypowy garnitur.

Windowpane suit three piece

garnitur w kratkę

spalla camicia

Milanese buttonholeknit tie with pin collar shirt

Fot. Maciej Cioch

double monks shoes

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij