Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Après-ski. Nie tylko krawat

Après-ski. Nie tylko krawat

apres ski

Po całodziennym jeżdżeniu na nartach przychodzi moment odprężenia. Podczas odpoczynku na nartach można zrezygnować z marynarek i krawatów, które wydają mi się nie na miejscu w kurorcie narciarskim w czasie après-ski

Jeśli się na stoku nie oszczędzasz, to uda powinny palić, a piszczele boleć. Po prysznicu z satysfakcją można zacząć małą biesiadę. Z alkoholem nie ma co przesadzać, bo nie przyjechaliśmy pić na nartach. To efektywnie można także robić w stałym miejscu zamieszkania, ale kilka kieliszków wina lub szklanek piwa nie powinno zaszkodzić. Wieczór można zakończyć czymś mocniejszym np. Cointreau lub Genepi. Ten ostatnio to likier ziołowy z Alp produkowany z roślin z rodzaju bylicy. Natomiast Cointreau to słynny francuski likier triple sec wyprodukowany z gorzkich pomarańczy. Jest bardzo popularnym składnikiem klasycznych koktajli (Margarita, Nicky Finn, Sidecar).

fular i burgundowy sweter

Po nartach rzadko zakładam krawat. Kurort narciarski (w tym roku francuskie Châtel) wydaje mi się mało odpowiednim miejscem nawet na marynarkę, a co dopiero krawat. Nie oznacza to jednak, że mamy zakładać bluzy i podkoszulki z napisami. Jest kilka stopni formalności eleganckiego ubioru. Na samym końcu są letnie chinosy i koszulka polo. W zimę trzeba jednak inaczej się ubrać. Wybieram wtedy sportową koszulę z kołnierzykiem na guziki tzw. button down, sweter i wiążę fular pod szyją. Koszule na zdjęciach są wykonane z bawełny oksfordzkiej od włoskiej firmy Testa. Do tego spodnie z flaneli (beżowe) lub grubego diagonalu (ang. cavalry twill, brązowe).

Sweter kaszmirowy

Granatowy sweter to 100% kaszmir 2-ply, który Studio Szarmant oferuje w systemie made to measure. Kaszmir jest pozyskiwany z sierści z podbrzusza kóz kaszmirskich zamieszkujących głównie Chiny oraz Mongolię. Pierwszy raz miałem okazję nosić sweter z tak wysokiej jakości kaszmiru. Jest naprawdę genialny w użytkowaniu. Z jednej strony lekki, a z drugiej bardzo ciepły. Myślę już nad szarym na następną zimę.

Burgundowy sweter w serek jest wykonany z wełny merino. Merynos jest mniej szlachetny od kaszmiru i nie jest tak przyjemny w użytkowaniu. Po całym dniu jeżdżenia na nartach cieszyłem się na myśl założenia swetra z kaszmiru. Merynosowy był użyty tylko dwa razy.

burgundowy sweter i spodnie cavarly twill

Nota bene który zestaw wybieracie?

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij