Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Koszula na miarę. Prosta droga do perfekcji

Koszula na miarę. Prosta droga do perfekcji

Na prawdziwą elegancję składa się suma detali. Piękne proporcje, dopasowanie, jakość tkaniny – wszystko to ma znaczenie. Dlatego warto zamówić koszulę na miarę.

Szycie na miarę to fantastyczna przygoda. Najpierw wybierasz spośród materiałów różnego rodzaju i przyglądasz się ich parametrom. Kiedy masz już tę jedną spośród setek tkanin, zastanawiasz się nad fasonem. Kołnierzyk, mankiet, proporcje, detale – we wszystkim to Ty masz ostatnie słowo. Realizujesz swoje marzenie.

W jaki sposób wejść w świat krawiectwa? Odpowiedzią jest koszula na miarę, realizowana w nowoczesnym systemie made to measure. Łączy on wysoką jakość z krótkim czasem oczekiwania i przystępną ceną.

Ten poradnik napisałem dla wszystkich, którzy mają ochotę na przygodę z szyciem na miarę. Omawiam tu zalety koszuli MTM i wyjaśniam, jakie decyzje będziesz musiał podjąć, ustalając szczegóły zamówienia. Zdradzam też kwotę, którą trzeba wydać na tę przyjemność. Zapraszam do czytania!

koszula na miarę

Dlaczego warto mieć koszulę na miarę?

Nie musisz znać się na krawiectwie, aby dostrzec, który z mężczyzn w towarzystwie nosi koszulę na miarę. Sekret tkwi w perfekcyjnym dopasowaniu. Suma subtelnych, zdawałoby się, korekt daje efekt nie do podrobienia.

Koszule szyte na miarę podkreślają zalety męskiej sylwetki i ukrywają jej mankamenty. Zabiegi krawca redukują wszelkie fałdy i zagniecenia. Tkanina nigdzie nie wisi ani nie opina. Tak ubrany mężczyzna zawsze wygląda poważnie i atrakcyjnie.

Ale doskonały wizerunek to jeszcze nie wszystko. Chodzi też przecież o komfort. Miarowa koszula dostosowuje się do naszej anatomii, zapewniając maksymalną swobodę ruchu. Nic nas nie ciśnie ani nie odstaje. Dzień spędzony w rzeczy uszytej specjalnie dla nas jest po prostu przyjemniejszy.

koszula na miarę w prążek - tkaniny
Prążek niejedno ma imię

Nie zapominajmy o zabawie stylem. Szyjąc na miarę, możesz zamówić rzecz niepowtarzalną, a ogranicza Cię w zasadzie tylko fantazja. Zamiast klasyki wolisz śmiałe kolory, mikrowzory albo printy? Nie ma problemu. W moim butiku Loom 10 znajdziesz wyjątkowe materiały, sprowadzane między innymi z Anglii i Włoch. Część z nich to produkty vintage, a wiele występuje w krótkich, dwumetrowych kuponach, z których można uszyć tylko jedną koszulę. Masz pewność, że w całej Polsce ten materiał będziesz nosił tylko Ty.

Krótko mówiąc, spersonalizowana rzecz daje nam pewność siebie i radość noszenia. Zyskujesz imponujący wizerunek i okazję, by wyrazić siebie. Czy trzeba więcej argumentów?

Przeglądanie tkanin

Szycie koszul na miarę – jak przebiega ten proces?

Jako Klient oczywiście nie jesteś ze swoim zamówieniem sam. W dobrym butiku będzie Ci towarzyszył doświadczony doradca, który rozwieje Twoje wątpliwości. Warto jednak wiedzieć z góry, jak to wszystko przebiega – choćby po to, by na spokojnie się zastanowić.

Najpierw konieczne jest ustalenie, czego dokładnie potrzebujesz. Marzy Ci się koszula ślubna na miarę albo klasyczny model smokingowy? A może chodzi o rzecz biznesową lub sportową? Na tej podstawie sugerujemy kolorystykę i wzór, jak również gramaturę i gatunek tkaniny. Bierzemy przecież pod uwagę, że podstawowa koszula biznesowa musi być odporna na zagniecenia. Z kolei w przypadku letnich modeli sportowych kluczowa jest przewiewność.

Kiedy ustalimy już rodzaj tkaniny, szukamy konkretnej propozycji. Na tym etapie sprawdzasz, czy odpowiada Ci chwyt – chłodny lub ciepły, jedwabisty czy suchy. Czasem warto przyłożyć materiał do skóry, by przekonać się, czy kolor pasuje do karnacji.

Zamawiając koszulę na miarę, wybierasz także guziki

Następnie ustalamy szczegóły projektu. Decydujesz o tym, czy wolisz krój luźny czy dopasowany. Wybierasz oczywiście rodzaj kołnierzyka – pamiętaj, że poza klasycznym kentem istnieje jeszcze szereg innych możliwości, jak choćby pin-collar czy tab-collar. Możesz zdecydować się na mankiet na spinki albo na guziki. Zapytamy Cię jeszcze o preferowany kształt mankietu, bo istnieje tu szereg opcji, od kaniastego po zaoblony. Do koszuli można oczywiście dodać monogram… Lista jest już długa, a to jeszcze nie wszystkie spośród elementów podlegających personalizacji!

Kluczowym etapem procesu jest zebranie miary. Fachowy doradca starannie zapisze wszystkie parametry, aby zapewnić Ci doskonałość w każdym calu. Dalej pozostaje już tylko oczekiwanie na odbiór. W Zack Roman szycie koszuli na miarę trwa około 4 tygodni.

Zbieranie miary na koszulę

Dopracowana koszula na miarę? Cena nie musi być wygórowana!

Do 30 listopada 2021 roku w Zack Roman i Loom 10 trwa wyjątkowa promocja. Koszulę na miarę zamówisz za jedyne 499 złotych. Tę samą kwotę wydałbyś na koszulę gotową razem z poprawkami krawieckimi. Tym razem zyskujesz możliwość wyboru niepowtarzalnej tkaniny i wszystkich detali, według własnych preferencji.

Poza promocją cena koszuli na miarę zaczyna się u nas od 599 i może jeszcze wzrosnąć, zależnie od tego, jaką tkaninę i wykończenie wybierzesz. Czy nie warto wobec tego skorzystać z okazji, by zdobyć spersonalizowany produkt i wyrazić swoją osobowość? To może być początek wspaniałej przygody.

Sprawdź szczegóły oferty

Koszule na miarę – Warszawa, ul. Niecała 7

Poszerz swoją wiedzę

7 wyjątkowych koszul Jamesa Bonda

Oxford cloth button down – najbardziej uniwersalna koszula?

Koszula do muchy

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij