Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Pojedynek nr 2. van Gaal – del Bosque

Pojedynek nr 2. van Gaal – del Bosque

W drugiej odsłonie mundialowego cyklu ubraniowego pojedynkują się trener Holandii Louis Van Gaala i trener Hiszpanii Vincente del Bosque.

Tym razem obu trenerów zdecydowało się na eleganckie ubrania. Nie było jednego trenera w dresie, a drugiego w garniturze tak jak w pierwszym odcinku.

van gaal

Van Gaal zrezygnował z marynarki i zdecydował się założyć jedynie spodnie garniturowe w kolorze niebieskim. Nogawka w spodniach van Gaala jest wąska i kończy się na cholewce buta. Nie ma niepożądanego efektu harmonijki. W spodniach nie ma żadnych plisek (zakładek). Są to tzw. flat-fronty.

Marynarkę godnie zastępuję koszula w kolorze białym z szerokim włoskim kołnierzykiem. Przy długiej szyi trenera lepszy byłby kołnierzyk z wyższą stójką. Pod szyją van Gaal zawiązał pomarańczowy krawat, ale nie będę tutaj ferować opinii. Nie był to jego wolny wybór. Dla niektórych może być zbyt krzykliwy, ale narodowych barw się przecież nie wybiera. Moim zdaniem będzie się dobrze komponował z niebieskim odcieniem garnituru. Czekam na marynarkę! Pomarańczowy krawat noszony przez cały holenderski sztab szkoleniowy pełni funkcję tradycyjnego krawata pułkowego. Ma świadczyć o przynależności do holenderskiej wspólnoty. Jest zawiązany węzłem windsorskim, tak bardzo lubianym przez polityków i żołnierzy. Ma podkreślać jego autorytet.

trzech trenerów holandii

Vincente del Bosque ma natomiast na sobie typowy jednorzędowy garnitur roboczy w ciemnym kolorze, prawdopodobnie czarnym. Jest zapinany na dwa guziki, posiada kieszenie z patkami oraz biletówkę. Na kieszonce piersiowej w marynarce jest naszyty herb hiszpańskiej federacji piłkarskiej. Jest to nawiązanie do marynarek klubowych i szkolnych, gdzie taki herb był zwykle umiejscowiony w tym miejscu. Zestaw uzupełnia biała koszula z klasycznym kołnierzykiem i czerwony krawat nawiązujący do jednego z hiszpańskich kolorów. Zamiast wiązanych angielek lub wiedenek, wybrał buty letnie wsuwane tzw. pensówki (penny loafers).

vincente del bosque

Nawet biorąc pod uwagę trudną sylwetkę hiszpańskiego trenera jego marynarka jest zbyt obszerna. Katastrofalne wrażenie robią spodnie, na których u dołu „gra harmonia”. Widać, że dopasowaniem ubrania trener nie zaprząta sobie głowy. Jego figury krzyczy wręcz o bespoke, ale sądzę że to w najlepszym wypadku jest made to measure.

del bosque długość nogawki

Tym razem jest remis ze wskazaniem na trenera Holandii. Dopóki nie zobaczymy Van Gaala w marynarce trudno jest wyrokować, ale jego spodnie robią bardzo dobre wrażenie.

Wśród dotąd zaobserwowanych trenerów drużyn na brazylijskim mundialu występuję tendencja do noszenia ciemnych garniturów, białych koszul, krawatów w narodowych barwach, czarnych butów i czarnych pasków. Ciekawe czy ten trend utrzyma się w następnych spotkaniach? Wkrótce mecz Anglia – Włochy.

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij