Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Jak się ubrać na kolację z bliskimi?

Jak się ubrać na kolację z bliskimi?

Czas spędzony razem, w kameralnym gronie, to najlepszy sposób na budowanie więzi. Eleganckie ubrania nadadzą wszystkim okazjom tego rodzaju szczególną oprawę. Nie musisz zakładać garnituru, ale warto się postarać!

Przyjemna atmosfera i bliscy nam ludzie – tego potrzebujemy jak tlenu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do rodziców na święta, czy czeka Cię sobotnie wyjście z przyjaciółmi, warto zadbać o pewną elegancję. Oczywiście garnitur nie zawsze jest wymogiem, ale też nie przesadzałbym z casualem.

Mamy wiele okazji, by nosić się na sportowo na co dzień. Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na kolację, to przede wszystkim warto się postarać. W ten sposób dodajemy życiu smaku. Dlatego w tym wpisie podaję propozycje o różnym poziomie formalności, z których bez trudu wybierzesz opcję dla siebie.

Jak się ubrać na kolację? Styl formalny

Jak wspomniałem, garnitur nie zawsze jest wymagany, ale należy brać go pod uwagę. W niektórych domach świąteczna kolacja ma bardzo elegancką oprawę i najlepiej dostosować się w tej kwestii do pozostałej części rodziny. Z pewnością docenią ten gest szacunku.

Również wybierając się do eleganckiej restauracji – na przykład na randkę – można sięgnąć po garnitur. Nie jest on przecież zarezerwowany tylko na wesela i bankiety. Zadbaj jednak, by dodatki były raczej skromne.

Jak się ubrać na kolację? W dwurzędowy garnitur
Biała koszula i granatowy garnitur zawsze wyglądają odświętnie

Jeśli chcesz, białą koszulę możesz zastąpić błękitną, z mankietem na guziki, a nie na spinki. Krawat i poszetka o matowej powierzchni będą dobrym wyborem. Możesz z nich zrezygnować, jeśli sądzisz, że przesadziłbyś z formalnością ubioru.

W kameralnych sytuacjach garnitur z gładkiej wełny czesankowej może się wydawać zbyt poważny. Wtedy wybierz model z wzorem albo wykonany z tkaniny, która jest interesująca sama w sobie. Sezon jesienno-zimowy daje nam takie opcje jak flanela czy kaszmir. Pamiętaj jednak, że na wieczór tradycyjnie nosimy stonowane garnitury.

Kiedy nie wiesz, jak się ubrać na kolację: zestaw koordynowany

Stara zasada mówi: kiedy nie wiesz, jak się ubrać, włóż zestaw klubowy. Marynarka w zestawie z klasycznymi spodniami zapewnia nam świetny wygląd w większości sytuacji.

Najbardziej elegancką opcją jest zestaw złożony z elementów dwóch formalnych garniturów. Łącząc szarość i granat, otrzymujemy ponadczasowy look.

Opcji jest jednak dużo więcej. Jeśli mowa o kameralnej kolacji, możemy zaszaleć z barwnymi akcesoriami. Zimą dołożymy do tego jeszcze sweter.

Zestaw z kamizelką – swoboda z nutą elegancji

Jeśli kolacja odbywa się w swobodnej atmosferze, być może nawet marynarka byłaby zbyt formalna. Wtedy warto zdecydować się na zestaw z kamizelką. To niebanalne podejście do stylu smart casual. Zależnie od okazji, możemy dobrać jeansy, chinosy albo klasyczne spodnie w garniturowym kroju.

Jak się ubrać na kolację? W sweter i koszulę

Sweter i koszula

Ta opcja doskonale sprawdza się podczas wielu spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać, by sweter – v-neck albo kardigan – był klasyczny i wykonany z eleganckiej, naturalnej przędzy. Jeśli pojawiły się zmechacenia, to niestety, trzeba z takiego swetra zrezygnować. Sprawdź też, czy kołnierzyk koszuli ładnie się układa w tym zestawieniu.

Minimalistycznie: koszula lub golf

Jeśli tego wieczora będziesz uwijać się w kuchni, a po jedzeniu planujesz zasiąść na podłodze – do planszówek albo Playstation – to prawdopodobnie wybierzesz najbardziej minimalistyczną opcję. Nadal jednak warto, by było to coś więcej niż t-shirt! Polecam koszule ze sportowymi kołnierzykami, button-down czy cutaway, które świetnie się prezentują bez krawata. Świetną opcją na zimę jest też oddychający golf merino.

Wspólne kolacje to doskonały sposób, by się poznawać i podtrzymywać więzi, które już mamy. Zwykle w takich sytuacjach nie wymaga się bardzo formalnego ubioru (wyjątkiem są takie okazje jak kolacja wigilijna). Najważniejsze jest nastawienie, otwartość na innych. Ale nie zapominajmy, że atmosferę buduje także ubiór.

Z okazji nadchodzących Świąt, życzę Czytelnikom wszystkiego dobrego!

W imieniu swoim i całego zespołu Zack Roman

Sprawdź kolekcję

Koszule

Kamizelki

Golfy

Przeczytaj więcej

Cocktail dress code – męski ubiór koktajlowy

Uniwersalny zestaw koordynowany

Oxford cloth button down – najbardziej uniwersalna koszula

Sweter golf męski. Jesienno-zimowy klasyk

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij