Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Szary garnitur w kratę księcia Walii

Szary garnitur w kratę księcia Walii

Dyskretny urok złożonego wzoru i dopasowana linia – taki jest garnitur w kratę księcia Walii. Jest to wybór oryginalny i praktyczny zarazem.

Kratka księcia Walii to jeden z moich ulubionych wzorów. Jest złożony, dzięki czemu daleko mu do nudy. Na drabinie formalności sytuuje się mniej więcej pośrodku, a to oznacza, że sprawdzi się w bardzo wielu okolicznościach. Szary garnitur w kratę księcia Walii można wykorzystać w sytuacjach biznesowych, ale będzie pasował także na koktajl. To dobry wybór zawsze wtedy, gdy chcesz się wyróżnić – stanowczo, ale w granicach klasycznego szyku.

szary garnitur

Szary garnitur na wesele

W tradycyjnej wersji wzór składa się z czterech poziomów. Pierwszym jest drobna pepita (po angielsku houndstooth – psi ząb). Widać ją dopiero z bliska. Ta pepita układa się w jasne i ciemne linie – to poziom drugi. Linie o różnej skali składają się na duże pasma kraty. Ten trzeci poziom zwraca uwagę z kilku metrów i to on nadaje charakter tkaninie.

marynarka w kratę

Mamy jeszcze overcheck, czyli dużą, prostą kratę nałożoną na dominujący wzór. Zazwyczaj dla ożywienia czarno-białej pepity stosuje się błękit albo róż, jako czwarty poziom układanki. Ale dość często można spotkać i inne warianty, z brązem, fioletem, granatem czy bordo.

Garnitur męski szary

Więcej o historii kratki księcia Walii pisałem przy okazji prezentacji jasnego garnituru miarowego z wyłogami frakowymi. Tym razem proponuję nieco ciemniejszy, bardziej uniwersalny wariant z klapami otwartymi. Nasz garnitur ready to wear wyróżniają sartorialne detale i konstrukcja half canvas.

szary garnitur męski

Co to właściwie znaczy? Na odcinku piersiowym i na klapach zastosowaliśmy wyłącznie wkłady płócienne, dzięki czemu materiał lepiej oddycha i naturalnie dopasowuje się do sylwetki. Taka konstrukcja nawiązuje do luksusowego krawiectwa miarowego i zapewnia wysoki komfort, a także dobry efekt wizualny. To zupełnie co innego niż garnitur na klejonce. Kropkę nad i stawiają takie szczegóły marynarki jak kieszonka piersiowa w kształcie łódeczki (barchetta), finezyjne wszycie rękawów (spalla camicia) i ręcznie wyszywana butonierka (milanese).

Cechą charakterystyczną naszych garniturów jest dopasowany krój: wąskie ramiona i rękawy oraz wyraźne wcięcie w talii. Ale nie ma to oczywiście nic wspólnego z promowanym przez sieciówki fasonem super slim. Proporcje są klasyczne – marynarka zakrywa siedzenie a spodnie mają wysoki stan i szerokość wystarczającą, by nogawka mogła swobodnie opadać.

szary zestaw

Rozwiązaniem stylistycznym, które odróżnia ten garnitur od masowej konfekcji, są marynarka zapinana na 2 i pół guzika, a także kamizelka. Oczywiście można zamówić także garnitur w wersji dwuczęściowej. Ale czy warto sobie odmawiać efektownej kamizelki z wyłogami? To w końcu taki element ubioru, który świetnie nadaje się do rozparowania. Będzie świetnie wyglądać na przykład z granatowym garniturem albo z zestawem koordynowanym.

Jak zwykle w kolekcji Zack Roman materiały to sartorialna Premier League. Garnitur został uszyty z bardzo przyjemnej w dotyku angielskiej tkaniny super 120’s, wykonanej z wełny australijskich merynosów. Jako półpodszewkę wykorzystano świetnie oddychający materiał bemberg cupro. Całość uzupełniają guziki perłowe o lekko przytłumionym błysku.

krata księcia walii

Warto jeszcze dodać parę słów o łączeniu deseni i kolorów. Krata księcia Walii nie jest wzorem, który dominuje nad całym ubiorem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawiać taki garnitur z koszulą w prostą kratę albo z krawatem w pasy czy w paisley. Oczywiście wymaga to odrobiny namysłu, nie należy jednak się martwić, że krata księcia Walii pasuje wyłącznie do gładkich dodatków. Bezpiecznym rozwiązaniem jest gładka koszula – ja preferuję niebieską lub różową, bo ładnie się prezentują na tle czerni i bieli. Jak chodzi o krawat czy poszetkę to już naprawdę nie trzeba się bać. Zawsze dobrym wyjściem będzie kolorystyczne nawiązanie do overchecku. Ale, jak widać na zdjęciu, można postawić również na mocniejszy kontrast.

garnitur w kratę księcia walii

Szary garnitur w kratę księcia Walii jest już dostępny w sklepie internetowym ZACK ROMAN. Odszyliśmy tylko 20 sztuk, więc zainteresowani powinni się pospieszyć! Zapraszamy.

elegancki garnitur w kratę

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij