Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Pojedynek nr 6. Pekerman – Tabarez

Pojedynek nr 6. Pekerman – Tabarez

W kolejnej odsłonie walczy dwóch trenerów drużyn z Ameryki Południowej, Jose Pekerman z Argentyny (trener Kolumbii) oraz Oscar Tabarez z Urugwaju. Odgłos podziwu dla ubrań trenerów rozszedł się po stadionie w Rio de Janeiro. Kibicki na Maracanie nie mogły oderwać oczu od elegancko ubranych starszych panów.

Pekerman wybrał grafitowy, a Tabarez granatowy garnitur.  Są to dwa podstawowe kolory garniturów będące w żelaznym kanonie klasycznej elegancji. Na szczęście żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na czerń.

oscar tabarez

Oscar Tabarez, trener Urugwaju, założył granatowy garnitur, białą koszulę, błękitny krawat i czarne buty. Jest ubrany bardzo konserwatywnie. O zerkaniu w stronę mody w jego przypadku nie ma żadnej mowy. Zwróćcie uwagę na szerokość spodni, które są niezwykle obszerne. Klapy w marynarce do najwęższych także nie należą. Marynarka ma fason jednorzędowy, jest zapinana na dwa guziki, klapy są otwarte a kieszenie proste. Na kieszonce piersiowej jest naszyty herb piłkarskiej federacji Urugwaju.

oscar tabarez trener urugwaju.jpg

Krawat jest jedwabny w kolorze błękitnym i jest to nawiązanie do narodowych barw Urugwaju. Niektóre drużyny mają pod tym względem łatwiej od innych.

jose p

Jose Pekerman to pierwszy trener na mundialu, który nosił zapiętą marynarkę podczas meczu. Chylę czoła przed trenerem Kolumbii za wierne hołdowanie zasadom klasycznej elegancji. Reguła mówi, że marynarka musi być zawsze zapięta. Dopiero w pozycji siedzącej ją rozpinamy. Nie wiem czy Pekerman siadał w trakcie meczu na ławce trenerskiej i rozpinał marynarkę, ale w pozycji stojącej była ciągle zapięta. Co więcej było to zapięcie poprawne. Marynarka ma dwa guziki i jest zapinana tylko na górny guzik. Dolny pozostawił odpięty.

Zresztą reprezentacja Kolumbii popłynęła pod prąd w porównaniu do wielu innych ekip. Na szczęście nie zdecydowano się na żółty kolor krawata. W ubraniu szkoleniowca nie ma żadnych wyraźnych nawiązań do narodowych barw Kolumbii. Do butonierki ma przypięty herb kolumbijskiej drużyny piłkarskiej i jest to jedyny „narodowy” element w ubraniu szkoleniowca.

jose-pekerman

Pekerman ma na sobie ciemnoszary garnitur jednorzędowy z klapami otwartymi i skośnymi kieszeniami, białą koszulę, czarne buty oraz grafitowy krawat z jedwabiu. Buty to formalne wiedenki (oksfordy) z zamkniętą przyszwą.

Dopasowanie marynarki nie jest najlepsze, ale nie możemy oczekiwać zbyt wiele od trenerów w garniturach. Razi zastosowanie zbyt dużych guzików w marynarce. Guziki o takim obwodzie są używane w marynarkach dwurzędowych. W jednorzędowej powinny być mniejsze. Z drugiej strony Pekerman to pierwszy trener który zdecydował się na koszulę z francuskim mankietem zapinanym na spinki. Kołnierzyk w koszuli ma rozstaw klasyczny. Szkoda, że zabrakło łezki w krawacie.

jose pekerman

W tym pojedynku wygrywa Jose Pekerman. Zadecydowała zapięta marynarka. Gratulujemy :)

Pekerman "muy feliz"  por clasificación de Colombia a cuartos

Pojedynek nr 1. Kovac – Solari

Pojedynek nr 2. van Gaal – del Bosque

Pojedynek nr 3. Hodgson – Prandelli

Pojedynek nr 4. Rueda – Hitzfeld

Pojedynek nr 5. Myung Bo – Halihodzic

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij