Menu Szukaj Odwiedź mój sklep Zack Roman

Pojedynek nr 8. Loew – Sabella

Pojedynek nr 8. Loew – Sabella

W ostatnim mundialowym starciu stanęli naprzeciwko siebie trener Niemiec Joachim Loew oraz trener Argentyny Alejandro Sabella. Kto wygrał sartorialny pojedynek na szczycie na Maracanie?

Loew trener Niemiec

Joachim Loew jest jednym z nielicznych trenerów, którzy mają swój styl. Nie idzie łatwą drogą i nie zakłada sportowego dresu spod podwórkowego trzepaka albo biznesowego garnituru rodem z Wall Street. Od lat jest znany z dbałości o swój wizerunek. Zresztą ubiera nie tylko siebie, ale także swój sztab szkoleniowy. W jego ubraniu i jego współpracowników nie ma nic przypadkowego, a wszystko jest z góry zaplanowane. Nawet podwinięte do łokcia mankiety w rękawach koszuli. Uzyskany efekt to naturalna nonszalancja. Tylko wtajemniczeni będą wiedzieć, że jest to zaplanowana sprezzatura.

Hugo Boss DFB

Niemiecką reprezentację ubiera znana niemiecka firma Hugo Boss. Na mundial zaprojektowała klasyczny trzyczęściowy garnitur z kamizelką. Jednak trener Niemiec nigdy takie zestawu na mecz nie założył.

Germany v Argentina: 2014 FIFA World Cup Brazil Final

W czasie mundialu zawsze wybierał szare spodnie i granatową koszulę. Szare spodnie to jedna z żelaznych podstaw męskiej garderoby. Pasują prawie do wszystkiego. Inaczej sprawa ma się z granatową koszulą. Ciemny kolor koszuli nie raz wywoływał kontrowersje, ale u Loewa trudno się ich doszukać. Prawda, że wygląda dobrze w granatowej koszuli? Zestaw uzupełniał brązowy pasek oraz zamszowe buty wsuwane w kolorze brązowym. Tylko raz, podczas meczu z Algierią, założył marynarkę. Miała bardzo lekką konstrukcję i pełniła bardziej funkcje swetra niż marynarki.

alejandro sabella

Na drugim biegunie do Loewa jest trener Argentyny Alejandro Sabella. Kiedy niemiecki trener wygląda jakby wybierał się na drinka do baru, Argentyńczyk Sabella w tym samym czasie idzie do pracy w banku. W czasie Mistrzostw Świata w Brazylii trener Argentyny zawsze występował w identycznym garniturze, koszuli, krawacie i butach. W przypadku butów i paska decyduje się na kolor czarny. Garnitur to typowy jednorzędowiec w kolorze granatowym. Koszula jest biała z półwłoskim rozstawem rogów w kołnierzyku. Krawat ma nietypowy odcień, raz wpada w stal, a raz w beż. Jest zbyt wąski w porównaniu do stosunkowo szerokich klap w marynarce. Widać, że proporcje są zachwiane.

sabella

W tym starciu wygrywa Loew za unikalny styl i świadome budowanie swojego wizerunku.

Germany v Algeria: Round of 16 - 2014 FIFA World Cup Brazil

…..

Tym samym dobiega końca moja piłkarska seria.  Trenerzy w swoich ubraniach oscylują między sportowym dresem, a biznesowym garniturem. Tylko kilku stawia na smart casual (Loew, Klinsmann). Dominującym kolorem garnituru był granatowy. Królował dwuguzikowy fason jednorzędowy z klapami otwartymi. Do tego zwykle dochodziła biała koszula, krawat w narodowych barwach i czarne buty oraz czarny pasek. Niestety żaden z trenerów nie pokusił się o poszetkę. Na specjalne wyróżnienie zasługują Niko Kovac oraz Hong Myung-bo.

Mam nadzieję, że moje wpisy początkującym przybliżyły tajniki eleganckiego stroju męskiego, a zaawansowanym urozmaiciły mundialowy miesiąc :)

Pojedynek nr 1. Kovac – Solari

Pojedynek nr 2. van Gaal – del Bosque

Pojedynek nr 3. Hodgson – Prandelli

Pojedynek nr 4. Rueda – Hitzfeld

Pojedynek nr 5. Myung Bo – Halihodzic

Pojedynek nr 6. Pekerman – Tabarez

Pojedynek nr 7. Pinto – van Gaal

Jeśli czytasz mojego bloga, odwiedź także mój sklep

Przejdź na zackroman.com
Zamknij

Zapisz się do mojego newslettera

Zamknij